Uniwersytet Warszawski
Wydział Orientalistyczny
english version
UWO nasKontaktPracownicyPublikacjeStudiaInneUW
 

PRACOWNICY

Kierownik Katedry

prof. dr hab. Danuta Stasik
e-mail: d.stasik@uw.edu.pl 
tel. (+48-22) 55 22 202
dziedziny specjalizacji: język i literatura hindi, kultura Indii Północnych
nauczane języki: hindi

dr hab. Piotr Balcerowicz, prof. UW
e-mail: p.balcerowicz@uw.edu.pl 
www.orient.uw.edu.pl/balcerowicz 
dziedziny specjalizacji: filozofia indyjska, logika, dżinizm
nauczane języki: sanskryt

dr Rangnath Pathak
dziedziny specjalizacji: język i literatura hindi
nauczane języki: hindi

prof. dr hab. Maria Krzysztof Byrski
e-mail: m.k.byrski@uw.edu.pl 
dziedziny specjalizacji: kultura starożytnych Indii, aksjologia
nauczane języki: sanskryt, hindi

prof. dr hab. Barbara Grabowska
e-mail: wladekgr@op.pl 
dziedziny specjalizacji: literatura i kultura Bengalu, wisznuizm bengalski
nauczane języki: bengalski

dr hab. Joanna Jurewicz, prof. UW
e-mail: j.jurewicz@uw.edu.pl 
dziedziny specjalizacji: filozofia indyjska, studia wedyjskie
nauczane języki: sanskryt

mgr Artur Karp
e-mail: karp@uw.edu.pl 
dziedziny specjalizacji: antropologia kultury indyjskiej, historia, buddyzm
nauczane języki: sanskryt, palijski

dr Monika Nowakowska
e-mail: m.nowakowska@uw.edu.pl 
dziedziny specjalizacji: filozofia indyjska, kultura Indii Północnych
nauczane języki: sanskryt, hindi

mgr Anna Sieklucka
e-mail: anna.sieklucka@uw.edu.pl 
dziedziny specjalizacji: kultura Indii Północnych, literatura hindi i pendżabska
nauczane języki: hindi (z elementami urdu)

dr Aleksandra Turek
e-mail: a.szyszko@uw.edu.pl 
dziedziny specjalizacji: język i literatura hindi
nauczane języki: hindi

dr hab. Bożena Śliwczyńska
e-mail: b.sliwczynska@uw.edu.pl 
dziedziny specjalizacji: teatr indyjski, wisznuizm bengalski
nauczane języki: sanskryt, bengalski

dr Anna Trynkowska
e-mail: a.trynkowska@uw.edu.pl 
dziedziny specjalizacji: historia i teoria literatury sanskryckiej
nauczane języki: sanskryt, bengalski

dr Elżbieta Walter
e-mail: e.walter@uw.edu.pl 
dziedziny specjalizacji: język i kultura Bengalu, gramatyka bengalska
nauczane języki: bengalski

dr Jacek Woźniak
e-mail: jacek.wozniak@uw.edu.pl  
dziedziny specjalizacji: język i kultura tamilska
nauczane języki: tamilski

dr Jakub Wilanowski-Hilchen
e-mail: kuba.wh@gmail.com 
dziedziny specjalizacji: język i literatura hindi i urdu
nauczane języki: hindi

Doktoranci

 

Copyright C 2008 Katedra Azji Południowej Wydziału Orientalistycznego Uniwersytetu Warszawskiego.
Stronę opracowała i wykonała Beata Kryśkiewicz. Wszelkie uwagi i komentarze dotyczące tej sieci web prosimy kierować do webmastera na adres: beatabest@adm.uw.edu.pl.